דף הבית » איך לבחור תכשיט זהב משובץ יהלומים? המדריך המלא לתכשיטי יוקרה מאת רומרו

איך לבחור תכשיט זהב משובץ יהלומים? המדריך המלא לתכשיטי יוקרה מאת רומרו

המאמר נכתב עבור גברים ו/או נשים המעוניינים לרכוש תכשיט זהב או יהלומים כמתנה עבור אדם אחר וזקוקים לסיוע וטיפים בנושא – “איך לקלוע לטעם שלה?”. המדריך יכלול גם מידע טכני המתאים לכל המחפש לרכוש תכשיט זהב ויהלומים לעצמו.

רומרו-לב-אייקון

חשוב לדעת!
רוב הנשים מעדיפות שכל תכשיטיהן יהיו באותו צבע זהב.
בבחירת טבעת, רצוי לבחור טבעת שיהיה ניתן לשנות את מידתה בהתאם לצורך.
רכשו את התכשיט יחד עם מסמכים מסודרים ובחנויות בעלות מדיניות החזרה נוחה. שימו לב! החוק אינו מחייב החזר כספי מסכומים מסוימים.

זהב לבן או זהב צהוב

אם ויש ברשותכם גישה לתיבת התכשיטים שלה אתם עשויים לקבל תשובה חד משמעית מהצצה בהם – האם רוב התכשיטים שלה הם בצבע “זהב לבן” או בצבע “זהב צהוב”? כך תוכלו לקבל החלטה ראשונית לגבי צבע סגסוגת הזהב של התכשיט. אם גישתכם מוגבלת, עיון בעמוד הפרופיל שלה בפייסבוק עשוי לסייע לכם, כאשר התמונות שלה, תגובות שהיא הגיבה או “חיבבה”, עשויים לתת רמז רלוונטי. זה נכון למעשה לגבי כל התהליך של בחירת התכשיט – עיצובו, גודלו וכדומה. במידה ויש איזון בין הצבעים או שהיא לחילופין לא עונדת תכשיטים, נסו להחליט מה צבע סגסוגת הזהב המתאים ביותר בהתאם לשימוש המיועד לתכשיט. למשל, זהב לבן נחשב יותר אלגנטי לשימוש בערב.

בחירת עגילי סוליטר צמודים לאוזן הינה בחירה מועדפת מכיוון שעיצוב זה מגדיל את מראה היהלום לעין. מאידך, עבור אישה שאוהבת מראה וינטג’ או עיצובים ייחודים, זהב צהוב הוא מתחרה רציני. בכל אופן חשוב להציף את הנושאים וההתלבטויות הללו כאשר נמצאים בפגישת ייעוץ לרכישת תכשיט. מוכר בעל הבנה, ידע וניסיון ידע לתת לכם עצות טובות ולהכווין אתכם לתכשיט המתאים ביותר עבורכם.
שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון בעת בחירת צבע הזהב הוא גוון עורה של המיועדת. פעמים רבות עור בהיר מאוד יתאים יותר לחיות של זהב צהוב (גם זהב ורוד יוכל להחמיא). לבעלות גוון עור כהה יותר – כל גוון יתאים.

טבעת נישואין זהב אדום לגבר וינטאז' 2

זהב ורוד

טבעת יהלומים זהב לבן בסגנון נצחיות - סהכ 2.0 קראט 3

זהב לבן

טבעת יהלומים זהב צהוב דואלינה 3

זהב צהוב

זהב ורוד פחות פופולרי בישראל ואילו הזהב הלבן והצהוב מתחלקים, בערך, חצי חצי באחוזי הפופולריות.

טבעת, תליון, צמיד או עגילים?

טבעת היא בחירה מאוד פופולרית, מצד שני לאישה שאינה עונדת טבעות לרוב לא כדאי לרכוש טבעת. זה כנראה לא נוח לה. עבור אישה שעונדת המון טבעות בכל האצבעות – אל תבחרו עבורה טבעת לבדכם, תנו לה לבחור בעצמה.

בעיה נפוצה שקיימת בעת בחירת טבעת היא המידה. אפשר כמובן להתאים אותה בדיעבד, אך תמיד נחמד לקבל משהו שלפחות קרוב למידה האמיתית של האצבע הנכונה – הרי לכל אצבע בכף היד ישנה מידה אחרת ובסופו של יום קשה לדעת באיזו אצבע היא תרצה לענוד את הטבעת.
אז מה אפשר לעשות במידה ואתם נעולים על טבעת? הקפידו לערוך בדיקות מעמיקות מראש: באיזו אצבע היא עונדת טבעות, אילו אצבעות פנויות, מהי מידת האצבעות בקירוב (מדריך בלינק זה) וכדומה.
אופציה נוספת לתכשיט היא עגילים. אם אין לה חורים באוזניים, מחקתם עוד אפשרות. אך אם יש לה זוהי אפשרות טובה מאוד. חשוב לציין כי עגילים הם מוצר יחסית יקר כשמדובר בשיבוץ יהלומים ואבני חן ואם אתם מעוניינים בגדלים משמעותיים זה ייקר את המחיר – מכיוון שמדובר בזוג עגילים, ולא עגיל בודד. במידה ואין לכם מושג איזה סוג עיצוב לעגיל היא רוצה, עגילים צמודים קלאסיים עם יהלום בודד בכל אוזן או עגילי שורה דקה משובצים ביהלומים, זכרו שיהלום תמיד יהיה הבחירה הבטוחה והרלוונטית למרבית הנשים, מכיוון שאלו תכשיטים שאין להם תאריך תפוגה והם תמיד קלאסיים ואלגנטיים. יתרון נוסף של עגילים קלאסיים הוא בהתאמתם ליום ולערב – שימושיות גבוהה.

האופציה היקרה ביותר היא צמיד יהלומים ובעיקר צמידי טניס – אלו תכשיטים כבדים המשובצים בעשרות יהלומים קטנים שמשקלם נמוך כבודדים, אך יחדיו הם מגיעים לרוב למשקל של מינימום קאראט. הבעייתיות בצמידי טניס הן העלויות הגבוהות בשכר העבודה לזהב וליהלומים, ולכן מבחינת השקעה לטווח הארוך ושמירה על ערך התכשיט, זה לא התכשיט עבורכם. מאידך, מדובר בתכשיט מאוד אלגנטי, מרשים ויפה ומתאים למי שמחפש לשדר את התחושה הזו ולסביבה, ושיש לו תקציב מתאים (צמיד בגדלים סבירים ובאיכויות סבירות יתחיל מכ-10,000 ₪).

לדעתנו, המתנה הנוחה ביותר, מבחינת יחס המחיר וסיכון נמוך בבחירה לא נכונה, היא תליון היהלומים. רוב הנשים עונדות תליונים ושרשראות. אין כמעט בעיה של התאמה מכיוון שאורך השרשרת זו סוגיה קלה לפתרון והחלפה, והמחיר לרוב הכי ידידותי. בחירה בשרשרת קלאסית – בעלת יהלום המשובץ בשיניים או ביהלומים קטנים מסביבו, היא כנראה הבחירה הכי “זולה” ביחס למחירים בענף תכשיטי היהלומים וגם בחירה מאוד נוחה ובטוחה. במידה ויש לה חיבה למשהו מסוים – פרפרים, חמסות וכדומה – הבחירה הופכת לקלה עוד יותר.

סגנונות העיצוב הפופולאריים ביותר עבור תכשיטי יהלום הנקנים במתנה עבור מישהי הם: תליון יהלום עם יהלומים קטנים מסביבו, עגילי יהלום עם יהלומים קטנים מסביבם, תליון יהלום קלאסי בשיבוץ אבן אחת, טבעת אבני חן בשלל צבעים, טבעת יהלומים דקה ועגילי יהלום קלאסיים צמודים לאוזן.

עגילי יהלומים זהב לבן בעיצוב מוניק עדין
עגילי יהלומים זהב לבן חריצים קלאסי
https://romero.co.il/product/%d7%a2%d7%92%d7%99%d7%9c%d7%99-%d7%99%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%96%d7%94%d7%91-%d7%a6%d7%94%d7%95%d7%91-%d7%97%d7%a8%d7%99%d7%a6%d7%99%d7%9d-%d7%93%d7%9c%d7%aa%d7%90-%d7%a1%d7%94/
תליון יהלומים זהב צהוב טיפה ונציאנית 2
תליון יהלומים זהב לבן טיפה פאווה
תליון יהלומים זהב לבן בעיצוב עיגול עדין

איך תגנו על עצמכם מפני טעויות?

גם למי שהשקיע מחשבה רבה בבחירת המתנה, עשויות להיות טעויות. לפיכך אין לוותר על רכישה במקום המאפשר תנאי החזרה והחלפה נוחים (ולא לפי לשון החוק המגביל מאוד במקרה של תכשיטי יוקרה). בעת הרכישה יש להקפיד על קבלת כל המסמכים הנדרשים ושמירתם – חשבונית מס המפרטת את ריכוז הזהב ומשקלו ואת קאראט היהלומים, קבלה, מסמכי שמאות, תנאי החלפה והחזרה וכדומה. קנייה ללא מסמכים מבטיחה לכם עוגמת נפש רבה במקרה של חוסר שביעות רצון.

מזל טוב ובהצלחה!

נכתב ע"י: | 2018-07-26T10:02:06+00:00 יולי 26th, 2018|הבלוג של רומרו|0 תגובות

השאר תגובה