דף הבית » המדריך המלא לרכישת טבעת אירוסין

המדריך המלא לרכישת טבעת אירוסין

רגע בחירת טבעת האירוסין הגיע, ובמידה ואינכם גמולוגים או בעלי ותק בתעשיית התכשיטים – קרוב לודאי שאינכם בעלי ידע מספק בתחום. אז לאן ניגשים תחילה כאשר רוצים לבחור טבעת מושלמת? והאם אתם פוחדים מתכשיטנים שעלולים לרמות אתכם במחיר גבוה למדי לתמורה נמוכה? כתבנו מדריך מקיף המכיל מידע וטיפים בנושא, שיאפשרו לכם ללמוד כיצד להעריך את מחירן האמיתי של טבעות אירוסין ושל יהלומים בפרט.

ישנם שלושה פרמטרים חשובים בבחירת טבעת אירוסין

היהלום, הטבעת ותנאי רכישה

היהלום

4CS של היהלום:

מדובר בארבעה פרמטרים בינלאומיים המתמקדים בתכונות היהלום. בעת בחירת יהלום עלינו להתייחס לארבע תכונות אלו המכונות “ארבעת ה-C” של היהלום (4C).

רמת החיתוך – על מנת לבצע את הקנייה הטובה ביותר, תחילה יש לבחור יהלום בעל רמת חיתוך מירבי העומד בקנה אחד עם תקציבכם האישי. המלצתנו האישית והמקצועית לרמת חיתוך, היא מרמת חיתוך “טוב מאוד” ומעלה.
צבע – על מנת לקבל יהלום כמעט חסר צבע, יש לבחור ברמות צבע J-G (ברמות אלו העין עדיין לא מסוגלת להבחין בצבע הצהוב ביהלום, ומחירי יהלומים אלו זולים באופן משמעותי מיהלומים ברמות צבע DEF)

נקיון – על מנת לרכוש יהלום שייראה נקי לעין אך זול משמעותית מבחינת המחיר, יש לבחור יהלום ברמה “VS1” ומעלה מכיוון שברמות אלו לא יהיה ניתן לזהות “תכלילים” בעין.
משקל – אנו ממליצים להימנע מרכישת יהלום בעל קאראט עגול, לדוגמה: עדיף לבחור 0.48 קאראט מאשר 0.5 קאראט, מכיוון שההבדל ביניהם כמעט ולא מורגש, אך ההבדל מבחינת המחיר משמעותי.

מידע מפורט אודות ה- 4C תוכלו למצוא במרכז המידע שלנו שנמצא כאן.

צורת היהלום:

כיום ישנן 10 צורות יהלום פופולריות אותן ניתן למצוא בחנויות התכשיטים. כל צורה בעלת יתרונות ותכונות משלה הקובעות את איכותה וייחודיותה. סוגי היהלום הנפוצים ביותר עבור טבעות אירוסין הינם בצורות “עגול” ו”נסיכה”.
מידע מפורט אודות צורות היהלום הנפוצות תוכלו למצוא במרכז המידע שלנו שנמצא כאן.

תעודה גמולוגית:

תעודה גמולוגית הינה תעודת הזהות של היהלום ונחשבת לפרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון כשמדובר בתכשיט משובץ יהלומים (בייחוד ביהלומים במשקל מעל 0.3-0.5 קאראט), וזאת מאחר ומדובר באבן יוקרתית שמחירה יקר. שימו לב שכמעט ואין תחומי “צריכה” בהן ניתן לעבוד על צרכנים חסרי ידע, אך בתעשיית תכשיטי היהלומים כל אחד מאיתנו עלול לקנות זירקון במחיר של יהלום מבלי להיות מודע לכך, תעודה גמולוגית נועדה להבטיח שדבר כזה לא יקרה.

את המידע המפורט אודות תעודות גמולוגיות תוכלו למצוא במרכז המידע שלנו שנמצא כאן.

טיפים חשובים בעת קניית טבעת אירוסין בכדי שלא תקבלו זירקון במקום יהלום:

1. לא להסכים לקבל תעודה שאינה ניתנת מהמכונים המוכרים. במידה ומציעים לכם תעודה מטעם החנות – כנראה ומדובר במוצר חסר ביקורת, וכך מנסים   למכור לכם תכשיט באיכות ירודה ובמחיר גבוה משוויו האמיתי.

2. הערכת גמולוג מקצועי או יועץ תכשיטים לגביי כל יהלום היא מומלצת, אך היא בהחלט לא קובעת את ערך היהלום. רק מכון גמולוגי רשמי יכול לתת לכם את הערך האמיתי של היהלום על ידי תעודה מקורית. אין תעודה – לא קונים!

3. חשוב מאוד לדעת את ההבדלים בין המכונים הגמולוגים. ככל שתנאי בדיקת המכון נוקשים יותר – כך הערך ומחיר היהלום (בעל התעודה של אותו המכון) יהיה יותר גבוה.

הטבעת

סוג הטבעת – קיימים סוגים שונים של טבעות אירוסין. העיצובים הפופולריים ביותר כיום הינם טבעות מסוג “סוליטר” ו”האלו”.
מידה – לפני הרכישה רצוי לדעת את מידת הטבעת. במידה ואינכם יודעים את המידה הרצויה, תוכלו להשתמש במדריך שלנו כאן, או להזמין מאיתנו מודד אצבע חינם כולל המשלוח – כאן. אל דאגה, גם אם תטעו במידה, אצלנו תוכלו לשנות אותה תוך 60 ימים מיום הרכישה.

התקציב – השאלה הראשונה שיפנה אליכם מוכר התכשיטים הינה סוגיית תקציבכם האישי. בכדי למנוע הפתעות, רצוי לעשות סקר שוק מקיף בנושא מחירי טבעות ולאחר מכן לבחור את טווח המחירים המתאים עבור תקציבכם האישי.
צבע הזהב – נהוג לבחור צבע זהב התואם לתכשיטים הנילויים, כגון: שרשרת, צמיד, עגיל.

סוג הזהב – זהב 14 קאראט חזק בעמידותו ופופולרי, כאשר זהב 18 קאראט אומנם יקר, אך טהור יותר. אם ברצונכם לרכוש טבעת איכותית, עמידה שמחירה נמוך – 14 קאראט תהיה הבחירה הטובה ביותר עבורכם. אם אתם מעדיפים טבעת איכותית, פחות יציבה, בצבע כהה יותר בחרו ב- 18 קאראט.

המדריך-המלא-לרכישת-טבעת-אירוסין-טבעת-האלו

דוגמא: טבעת קלאסית מסוג האלו (halo)

תנאי הרכישה

לאחר שבחרתם את הטבעת המושלמת עבורכם, אל תמהרו לשלוף את הארנק,
יש עוד לעבור על כל תנאי הרכישה:

החזרות ומבצעים:

יש לבדוק היטב את מדיניות ההחזרות בחנות בה הינכם מתכוונים לקנות את הטבעת, זאת מכיוון שישנה אפשרות שמידת הטבעת לא תתאים לכם. במידה ומדובר בחנות מקומית ללא תקנון כתוב באתר, וודאו לפני הרכישה שישנה אפשרות להחזרת הטבעת (לפחות תוך 14 ימי עבודה) וקבלת זיכוי כספי מלא. בענף תכשיטי היהלומים ישנם מבצעים, אך אין מבצעי ענק ויש להיזהר מחנויות המציעות לכם מבצעים מוגזמים כגון: 80% הנחה או 1+1. לרוב “מבצעים” מסוג זה באים לידי ביטוי במחיר מנופח לטבעת יהלום מלכתחילה, או שגרוע מכך, יהיה מדובר ביהלום ללא תעודה, שלא תואם את התיאור שלו.

אחריות ותיקונים:

ביצוע תיקון יכול להגיע לעלויות של מאות שקלים. מדובר ב”תיקונים” כגון: חידוש, ניקוי, שינוי מידה או שיבוץ מחדש של אבנים רופפות. לכן בכדיי למנוע הפתעות בעתיד ו/או לשם חיסכון – וודאו טרם לרכישה כי שירות זה ניתן בחינם, ורצוי לכל החיים. תוכלו לקרוא על מדיניות האחריות אצלנו כאן.

נכתב ע"י: | 2018-02-17T12:09:07+00:00 ינואר 7th, 2018|הבלוג של רומרו, מידע|0 תגובות

השאר תגובה