צורות ליטוש של יהלומים | מידע מקצועי 2018-02-08T09:35:24+00:00
צורות יהלום מובייל

כיום ישנן 10 צורות יהלום פופולריות אותן ניתן למצוא בחנויות התכשיטים. כל צורה בעלת יתרונות ותכונות משלה הקובעות את איכותה וייחודיותה. לשאלות נוספות אנו זמינים בצ’ט ו/או בטלפון בכדי לכוון אתכם בבחירת היהלום המושלם עבורכם.

צורות-של-יהלום-מרכז-מידע

כיום ישנן 10 צורות יהלום פופולריות אותן ניתן למצוא בחנויות התכשיטים.
כל צורה בעלת יתרונות ותכונות משלה הקובעות את איכותה וייחודיותה.
לשאלות נוספות אנו זמינים בצ’ט ו/או בטלפון בכדי לכוון אתכם בבחירת היהלום המושלם עבורכם.

עגול

יהלום-עגול

היהלום העגול הינו היהלום הפופולרי והנמכר ביותר כיום. במשך כ-100 שנה, מלטשי יהלומים עשו שימוש בתיאוריות מתקדמות של התנהגות האור ובנוסחאות מתמטיות על מנת לשפר את הזוהר והניצוץ בתוך היהלום העגול. בנוסף לפופולריותה של צורה זו, היהלום העגול מאפשר גמישות באיזון בין רמות החיתוך, הצבע והניקיון.

נסיכה

יהלום-נסיכה

זהו היהלום השני בסולם הפופולריות. החיתוך הייחודי שלו הופך יהלום זה למועדף עבור טבעות אירוסין. יהלום הנסיכה בעל פינות חדות ובעל צורה מרובעת (ריבוע או מלבן). בעת הרכישה יש להתייחס ליחס האורך והרוחב. ביחס בין 1 ל-1.05 תתקבל צורה של ריבוע, אך במידה ותעדיפו לקבל צורת מלבן, בחרו יחס גבוה מ- 1.10. פרמטר נוסף שיש לשים לב אליו ביהלום זה הוא הצבע, לדוגמה: בעת בחירת הצבע הצבע “J” תוכלו לראות בעין, צבע צהוב בפינות היהלום.

אמרלד

יהלום-אמרלד

הייחודיות בצורת יהלום זה הוא חיתוך הפויליון שלו, שנחתך בצורה מלבנית על מנת ליצור מראה אופטי ייחודי. מכיוון ששולחן היהלום גדול, ניתן לראות בבירור את רמת ניקיון היהלום – כך שמומלץ להימנע מרכישת יהלום אמרלד בעל רמת ניקיון נמוכה. בנוסף יהלום האמרלד בעל מגוון רחב של צורות מלבניות שונות. לצורה הקלאסית של אמרלד, מומלץ לבחור יחס אורך/רוחב בין 1.30 ל-1.40

אשר

יהלום-נסיכה

היופי הייחודי של צורת יהלום זה כמעט זהה ליהלום אמרלד, שתיהם בעלי חיתוך פויליון דומה, אך ההבדל ביניהם הוא הצורה המרובעת של היהלום אשר. גם ביהלום זה (כמו ביהלום אמרלד) מומלץ להימנע מרמת ניקיון נמוכה, מכיוון שה”תכלילים” עלולים להיראות בעין. בנוסף, בעת בחירת רמת צבע ליהלום, שימו לב שברמת צבע J עלול להופיע צבע צהוב בפינות היהלום. יחס אורך/רוחב חייב לנוע בין 1.00-1.05.

קושן

יהלום קושן

צורה זו פופולרית למעלה מ-100 שנים. פינות יהלומי קושן, המכונים גם יהלומי כרית, מורחבות ועגולות. שימו לב, הפינות משקפות את רמת ניקיון היהלום, לכן מומלץ לבחור ברמת ניקיון שאינה נמוכה. יהלום קושן יכול בעל 2 צורות, מרובעת או מלבנית. במידה ואתם מעוניינים בצורה מרובעת, הקפידו על יחס אורך/רוחב בין 1.00 ל-1.05. אם רצונכם בצורה המלבנית, יש לבחור יחס אורך/רוחב גדול מ-1.15

מרקיזה

יהלום מרקיזה

צורה זו מנצלת את משקלו המירבי של הקאראט, כך שיהלום בעל צורת מרקיז נראה גדול יותר מצורות יהלום אחרות. יהלום מרקיז מעניק אשליה לאצבעות, כך שהן נראות ארוכות ורזות יותר. בכדי למקסם את יופיו, ניתן לרכוש יהלום זה בשילוב עם אבנים נוספות בעלות צורת עיגול או טיפה. רצוי לשים לב ליחס אורך/רוחב המשפיע במידה רבה על זוהר המרקיז, אנו ממליצים לבחור יחס בין 1.75 ל-2.25.

רדיאן

יהלום רדיאן

פינותיו החתוכות של יהלום הרדיאן מקנות לו ייחוד על פני שאר היהלומים והופכות אותו לפופולרי במיוחד. נראות יהלום הרדיאן משתדרג מאד בעת שילוב אבנים עגולות לצידו. ביהלום זה אנו ממליצים בבחירת יחס אורך/רוחב שנע בין 1.00 ל-1.05.1.15

אובל

יהלום אובל

יהלום אובל בעל צורה יפה המזכירה את היהלום העגול. יהלומי אובל מאוד פופולריים בשל האשלייה שהן מעניקות לאצבעות כך שהן נראות ארוכות ורזות יותר. אנו ממליצים לבחור יהלום אובל בעל יחס אורך/רוחב בין 1.33 ל-1.66.

טיפה

יהלום טיפה

יהלום טיפה קיבל את שמו עקב צורתו הייחודית. כאשר בוחרים יהלום טיפה חשוב מאוד לשים לב ליחס אורך/רוחב, אנו ממליצים על יחס אורך/רוחב בין 1.45 ל-1.78.

לב

יהלום-לב

הלב הינו סמל האהבה הנצחי. ייחודו של יהלום זה טמון בצורתו השונה באופן ניכר משאר היהלומים. שימו לב שבעת בחירת צבע ברמה J ומטה עלול להשתקף צבע צהוב מזערי בפינות היהלום. לצורת לב אידאלית אנו ממליצים בבחירת יחס אורך/רוחב שנע בין 1.10 ל-0.90.